07 Haziran, 2015

Hisarönü Turları Hakkında bilgi

Uzun ve yorucu geçen bir yılın ardından, hayata kısa bir mola vermektir tatil. Kimilerine göre tatil, her şeyi geride bırakıp, sakin bir yerde kitap okumak, yüzmek, bol bol güneşlenip dinlenmektir. Kimilerine göre ise tatil, gezmek, tarihi, doğal yeni yerler keşfetmektir. Türkiye’nin Ege bölgesi ile Akdeniz Bölgesi’nin kesiştiği noktada bulunan Hisarönü’nde herkese göre bir tatil seçeneği bulunmaktadır. Antik Yunan yerleşim bölgesi olan Likya ve Likya Şehir Devletleri, Muğla sınırları içerisinde en fazla Hisarönü bölgesinde kurulmuş ve yaşamıştır. Endemik ( Yalnızca ülkemizde bulunan ) birçok bitki türüne ev sahipliği eden Hisarönü ve civar bölgesi, yer altı ve üstü zenginlikleri ile tarihin en eski dönemlerinden bu yana dikkat çekmiş ve yerleşim yeri olarak seçilmiştir. Günümüzde de bir çok misafir ve turistin beğenisi kazanmış olan Hisarönü, tatil, konaklama ve yatırım amaçlı olarak Türkiye ve dünya genelinde adından sıkça söz ettirmektedir. İğne yapraklı çam ormanları ile çevrili, uçsuz bucaksız deniz manzaraları ile Hisarönü, turistlerin gösterdiği bu ilgiye coğrafi olarak bir çok tur, spor ve geziye elverişliliği ile adeta teşekkür etmektedir. İrili ufaklı birçok antik medeniyet kalıntılarına sahip olan Hisarönü de bir çok kültürel , tarihi tur düzenlenmektedir. Bu ören yerlerini dilerseniz kendi aracını ile dilerseniz profesyonel turist rehberleri eşliğinde düzenlenen turlar ile ziyaret edebilirsiniz. Tarihi, antik kalıntıları, şehirleri ve yapılarının yanı sıra Hisarönü, siz değerli misafirlerimize doğal güzelliklerini de tüm cömertliği ile sergilemektedir. Sayısız koy, ada, akarsu, nehir, göl ve manzaraya sahil olan bu bölge tekne turları, doğa yürüyüşleri ile de birçok turisti kendisine çekmektedir. Yemyeşil çam ormanlarının çevrelediği irili ufaklı birçok ada ve koy özellikle mavi yolculuk yapan ziyaretçilerin uğrak noktaları arasındadır. Likya yolunun başlangıç noktası olması sebebi ile birçok gezginin karış karış gezdiği bölge tarih öncesinde de neden önemli bir yerleşim yeri olduğunu bizlere göstererek ispat etmekte.

 Günümüzde sportif faaliyetlere de ev sahipliği etmekte olan Hisarönü, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü, yelkenli tekne, su kayağı, deniz sporları ve motor sporları konusunda da adından dünya çapında söz ettirmektedir.

  Hisarönü’ne gelen turist, ziyaretçi ve gezginlerin tercih ettikleri, ekonomik, kaliteli, eğlenceli günübirlik turlar vardır. Hisarönü günübirlik geziler için çok elverişli olduğundan alternatif olarak birçok gezi programı ile tatilinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Aile turları, grup turları, özel turlar, tarihi turlar, yürüyüş turları, günübirlik turlar, konaklamalı turlar, tekne turları, mavi turlar, yamaç paraşütü, adrenalin turları, doğa turları bunlardan yalnızca birkaçıdır. Hisarönü Turları ile otelinizden alınışınız ile başlayıp gün sonunda yine otelinizde bitmektedir. Bütün Fethiye Turlarında otelden alınma, otele bırakılma fiyata dahildir. Tam gün Hisarönü Turları, öğle yemeği ikramı ile yapılmaktadır. Hisarönü  mesafe olarak birçok gezi noktasına yakındır. Hisarönü Turlarında kullanılan araçlar tamamen sigortalı, klimalı ve konforludur. Hisarönü’nde ki otelinizden, apartınızdan, evinizden, villanızdan alınarak tüm gün gezerek dinlenecek, Hisarönü’nün her köşesini keşfetmenin keyfini süreceksiniz. Hisarönü Günübirlik gezi ve turları tüm stresinizi atmanıza yardımcı olacak.

 Hisarönü’nden çıkışlı, katılabileceğiniz öne çıkan başlıca turlar şöyledir ;

12 Adalar Teken Turu, Koylar Tekne Turu, Yelkenli 12 Adalar Tekne Turu, Özel Tekne Turları, Ölüdeniz Tekne Turu, Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu, Efes Antik Kenti ve Pamukkale Hierapolis Turu, Pamukkale Hierapolis Turu, Dalyan Kaunos İztuzu Plajı Turu, Saklıkent Tlos Yakapark Turu, Saklıkent Jp Safari Turu, Atv Motor Safari Turu, Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Turu,, Köy Turları, Balık Turu, Dalış Turu, Rafting Turu, Kano Turu, At Safari Turu, Deve Safari Turu, Kayaköy Ölüdeniz Turu, Babadağ Turu, Aquapark, Yürüyüş Turları.

  İntersky Turizm ve Seyahat Acentası, A grubu TURSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) üyesi olarak, siz değerli misafirlerimize kaliteli, ekonomik ve içerikli turları ile hizmetinizdedir.

 Hisarönü günübirlik gezileri, Hisarönü’nden çıkışlı turlar, Ölüdeniz tekne turları, Hisarönü turları ve güzergahları, Hisarönü Tur rezervasyonları ile bilgi, detay, indirim, online rezervasyon ve erken rezervasyonlarınız için, lütfen Hisarönü Turları sayfamızı ziyaret ediniz.

 Hakkımızda, yorum, öneri ve tavsiyeleri için, facebook ve tripadvisor sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Blog Photo
Whatsapp