Fiyat 0 TL 0$
0€
Süre
Bölge Fethiye
Yolcular 1+
0 yorum

Şehrin gürültüsünü, trafiğini, günlük hayatın stresini bir kenera bırakın. İğne yapraklı çam ormanları... Pırıl pırıl denizin iç açıcı kokusu... Eşsiz Likya bölgesinde Fethiye manzaraları... Bu dinlendirici melodinin keyfini çıkaracagınız unutulmaz bir yürüyüşe var mısınız..? Tek yapmanız gereken tatil planınıza trekking'i eklemek. Trekking Likya Fethiye ile sporunuzu yaparken tarihi de keşfedeceksiniz. Kameranızı yanınıza almayı unutmayın..!

Fethiye Likya Yolu Yürüyüş Tur'u için öne çıkan yürüyüş rotaları hakkında bilgi;

Kayaköy'den  - Soğuksu Koyu ve Ölüdeniz ( 16 km - Orta Zor parkur ), dünyaca ünlü, eski Yunan Köyü Kayaköy'den, çam ormanları ve deniz manzarası eşliğinde Soğuksu koyu ve Ölüdeniz / Kumburnu plajına varış.

Ovacık - Kozağacı - Kirme - Faralya ( 17 km - Orta zor parkur ), Ovacık, Likya Yolu başlangıç noktasından hareket ederek, Babadağ'ın eteklerinde muhteşem Ölüdeniz manzarası eşliğinde Faralya'ya varış.

Faralya - Kabak Koyu ( 10 km - Orta zor parkur ), Uzunyurt Faralya'dan başlayıp, Kelebekler Vadisi'nin üzerinden geçerek, Aktaş Burnunda yüzme molası. Molanın ardından kısa bir yürüyüş ile Kabak Koyuna varış.

 Kabak Koyu - Alınca ( 14 km - Orta zor parkur ), Kabak Koyu'ndan hareket ile başlayıp, bakir ormanların içerisinden Alınca Köyüne varış.

Diğer Fethiye Likya Yolu Yürüyüş Tur'u rotalarımız;

Alınca - Gey Mahallesi ( 10 km )

Gey Mahallesi - Bel Sidyma ( 14 km )

Bel Sidyma - Karadere  ( 18 km )

Gey Mahallesi - Karadere  ( 18 km )

Kabak Koyu - Cennet Koyu - Korsan - Bogazici Köyü ( 15 km )

Pyndae - Xanthos - Çayköy  ( 26 km )

Üzümlü Köy - İslamlar - Bezirgan ( 18 km )

Bezirgan - Saribelen - Gökçe Ören ( 18km )

Gökçe Ören - Çukurbağ  ( 22 km )

 Çukurbağ - Kaş ( 6 km )

Kaş - Üzümlü İskelesi Koyu  ( 15 km )

Üzümlü İskelesi Koyu - Aperlai Antik Kenti - Kekova ( 19 km )

 

Sosyal Medyada Paylaş
Whatsapp