11 Haziran, 2019

Göcek, Fethiye körfezinin en korunaklı limanlılarından biridir. Diğer yoğun turizm noktalarının tam aksine belli bir kesimin sürekli ziyaret ettiği bir tatil merkezidir.

Genellikle tekne, yat veya marina işletmelerinin yoğunlukta olduğu ve günübirlik faaliyetlere mesafeli duran bir yerdir. Geçmişte Likya uygarlığının gelişmiş 2 kenti olan Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında kalmış yerleşimdir. Bölgenin coğrafi yapısına dikkat edildiğinde mitolojide Daidalos ve Ikarus efsanelerinin Göcek`te geçtiği varsayılabilir. Ulaşım zorluğu nedeni ile bazı antik yerleşimlerde de kazı yapılamamıştır. 

 

Göcek Gezilecek Yerler

1- İNLİCE PLAJI
Göcek’e en yakın plaj 6 km mesafedeki İnlice plajıdır. İnlice plajına merkezden dolmuşlarla ulaşmak mümkün. Yemyeşil ormanıyla plaj mükemmel bir atmosfere sahip. Plajda şezlong, şemsiye, kafe  gibi hizmetler veren işletme mevcut. 

2- GÖCEK ÇARŞISI
Göcek’te de kamu kurumları, bankalar, dükkanlar, restoran ve kafelerin sıralandığı bir ana cadde bulunuyor. Göcek çarşı yolu caddesinde alışveriş yapabilir veya kafelerde hoş vakit geçirebilirsiniz. 

3- D-Marin Göcek
D-Marin Göcek, Güney Ege kıyılarının en önemli marinalarından biridir. Özel kumlu plajı, konaklama tesisleri ve 380 yat bağlama kapasitesine sahip görülmeye değer bir yer.

 

Göcek Civarında Gezilecek Yerler

1- Dalyan
Sazlık kanalları etrafına kurulmuş olan sıradışı güzellikteki Dalyan, Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlar. Kanalın kenarında bulunan Antik kaya mezarlarını da görmenizi tavsiye ederiz. Dalyan-Göcek mesafesi 32 km'dir.

2- Fethiye
Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Ölüdeniz, Belcekız Plajı, Çalış Plajı ve Telmessos Antik Kenti gibi noktalarıyla görülmeye değer bir turizm noktası Fethiye. Göcek'e özel araç ile 25 dakika mesafede olan Fethiye ülkemizin en önemli turizm merkezlerindendir.

 
Blog Photo
Whatsapp