09 Ekim, 2019

Yunanistan’ın en küçük ve şirin adası Meis, Kızılhisar olarak da bilinir.

Kaş’ın (Antalya) hemen karşısında yer alan Meis Adası, Yunanistan’a bağlı on iki adadan biridir. Kıyılarının girintili çıkıntılı olmasından dolayı sadece doğu adasından yanaşılabilir. Tek yerleşim yeri de bu kıyıdaki Megisti kasabasıdır.

Meis Adası’na nasıl gidilir?

Meis Adası'na gitmek için Kaş’tan yapılan feribot turlarımıza katılabilirsiniz. Fethiye bölgesinden ücretsiz transfer hizmeti ile alacağınız Meis adası turunda; Feribot ile Gidiş – Dönüş, Mavi mağara ziyareti ve Rehber eşliğinde Meis adası şehir turu imkanlarına sahip olacaksınız.

 

Meis Adası’nda gezilecek yerler

Meis Adası Turu süresince teknelerin yanaştığı sahilde yürüyüş yapabilir, renkli evlerde, çiçekli sokakların, tarihi binaların arasında  fotoğraf çekebilirsiniz. Liman bölgesindeki Küçük Haçlı Kalesi ve tepede görünen manastır ile camiyi de görmenizi tavsiye ediyoruz. 18. Yüzyılda yapılan limandaki camii Bugün müze olarak kullanılıyor. Meis adasında neredeyse her yerden denize girilebiliyor fakat kayalık ve girintili yerlerin de fazla olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Meis Adası Mavi Mağara (Blue Cave): Mavi mağara Meis’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Denizden bakıldığında bir oyuk gibi görünen kısımdan girdiğinizde masmavi bir mağara içinde yüzüyor olacaksınız. Bu göz kamaştıran mavinin içinde suya girmenin keyfi ise bir başka güzel.

Meis Adası’nda alışveriş

Meis Adası Feribot Turu süresince, alışveriş için kullanılan para birimi Euro’dur fakat  Kaş’a yakın olduğu için Türk parası ile alışveriş yapabilirsiniz. Meis’de pahalı markalar, şık mağazalar bulunmuyor. Şirin hediyelik eşya dükkanları ve mini butiklerden alışveriş yapabilir, hediyelik magnetler, süs eşyaları, rengarenk elbiseler alabilirsiniz. Ayrıca canınız Yunan Kahvesi çektiyse tam yerindesiniz.

 Meis Adası Feribot Bileti, Meis Adası Turu, Meis Adası Gidiş - Dönüş Feribot Bileti, Meis Adası Şehir Turu, Meis Adası Mavi Mağara Turu, Meis Adası Feribot Seferleri gibi hizmetlerimiz için Intersky Travel, Fethiye Meis Feribot Turları linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

 Fethiye çıkışlı Kaş Meis Feribotu bileti,

 Ölüdeniz çıkışlı Kaş Meis Feribot Turu bileti,

 Hisarönü çıkışlı Kaş Meis Feribot Turu bileti,

 Göcek çıkışlı Kaş Meis Feribot Turu bileti

 hakkında iletişim, bilgi, tur programı ve ücretsiz servis hizmetlerimiz için Intersky Travel ile irtibata geçebilirsiniz.

Blog Photo
Whatsapp