18 Şubat, 2019

 Bu yıl, Seyahat acentelerinin Ulaştırma Bakanlığı'ndan yetkililere göndermekle yükümlü olduğu yolcu listeleri gibi resmi belgeler ile ilgili bazı değişiklikler hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

 Turizm sektörü içerisindeki kaçak tur ve transferleri, buna bağlı olarak yaşanan maduriyetleri engellemek adına yapılan değişikliklerde, yolcu listelerinde İsim Soyisim, Uyruk, Cinsiyet bilgileri ve TC / Pasaport numaralarını ( her yolcu için ) belirtmek konusunda sorumlu tutulmuştur. Buna göre, yapılacak olan tatil, tur, transfer gibi hizmetlerin rezervasyonu için tüm detayların yolcudan alınması gerekmektedir.

 Özel bilgilerinizi paylaştığınız seyahat şirketinin tüm yetki ve sorumluluklara sahip olması gerekmektedir. Özel bilgilerinizin yalnızca rezervasyonunuz için kullanılacak olması, başka herhangi bir amaçla kullanılması ve 3. şahıslar ile paylaşılmaması gerekmektedir. Seyahat şirketinizin TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesi olduğuna dikkat edilmelidir. Seyahat şirketinizin doğruluğunu https://www.tursab.org.tr/ adresinden kontrol edebilirsiniz.

 Anlayışınız için teşekkür eder, iyi tatiller dileriz.

Intersky Turizm ve Seyahat Acentesi A-7674

Blog Photo
Whatsapp