+90 530 177 9 666 info@interskyturkey.com

Fethiye Köy Turu

Fethiye Köy Turu

 Anadolu'nun en güzel yörelerinden, Fethiye'nin köylerine doğru bir yolculuğa ne dersiniz? Turumuz, otelinizden alınışınız ve yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuğun ardından, çam ormanlarının içinde ki restoranımızda köy kahvaltısı ile başlıyor. Baldan tereyağına, zeytinden yumurtaya, yeşilliklerden peynirlere tamamen doğal ve ev yapımı ürünlerden oluşan serpme köy kahvaltımız damağınızda unutulmaz tadlar bırakacak. Kahvaltının ardından, yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuğun ardından ikinci durağımız olan İncirköy'e ulaşıyoruz. Adını verimli incir ağaçalrından almış olan bu eski köyün sessiz, sakin sokaklarında kısa bir yürüyüş ile turumuza devam ediyoruz. Köy hayatını görebileceğiniz yürüyüşümüzün ardından İncirköye komşu olan Üzümlüye araçımızla hareket ediyoruz.Burada rehbermiz tarafından serbest zaman alıyoruz. Üzümlü köyü dastar ve el işciliği kumaş örnekleri yönünden adından çokca söz ettirmiş bir köy. Kumaş dükkanlarını dolaşabilir, cami yanında ki ulu ağacın gölgesinde dinlenebilirsiniz. İsminden de anlışılabileceği gibi Üzümlü, eşine az rastlanır üzüm bağlarına sahip. Bununla birlikte endüstiriyel olmasada, ev yapımı şarap üretimi devam etmekte olan köyde dilerseniz şarapevini de ziyaret edebilirsiniz. Şirin köylerimizin ardından Kadiyanda antik kentine doğru bir yolculuğa başlıyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğun ardından Kadiyanda' ya ulaşıyoruz. Döneminin en eski ve önemli uygarlıklarından olan bu antik kentin kuruluşunun M.Ö. 3 yy'a tarihlendiği düşünülmektetir. Antik kentte hamam, tiyatro, stadyum, tapınak ve sarnıçları görmek mümkün. Yamaca yaslanmış bu antik kenti dileyen misafirlerimiz ile dolaşmak üzre rehberimizi takip edebilir ya da çam ormanlarının dinlendirici serinliğinde hayata bir mola verebilirsiniz. Kadiyanda ziyaretinin ardından otelimize doğru dönüş yolculuğuza başlıyor ve turumuzu otelinizde tamamlıyoruz.


Resimler

Rezervasyon

Fethiye Köy Turu Tur Günleri :  Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi Hareket Yerleri ve Saatleri : : Lütfen Bilgi Alınız. Dahil Olanlar: Rehberlik, Ulaşım, Köy Kahvaltısı , Sigorta. Dahil Olmayanlar : Kadiyanda giriş ücreti , İçecekler.

Fiyat : £ 25181 TL
$ 33
€ 29

Yetişkin ( 12 yaş ve üzeri )

Çocuk ( 6 - 11 yaş )

Bebek ( 0 - 5 yaş )b

Tur Tarihi

Hareket Yeri & Saati

Alınma adresinizi detaylı belirtiniz.

  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferleri ve Fiyat listesi ayrıntılarına göz atabilirsiniz. Online ve Telefondan Rezervasyon Yapabilirsiniz.