+90 530 177 9 666 info@interskyturkey.com

Kaya köy - Ölüdeniz Turu

Kayaköy - Ölüdeniz Turu

 Tatiliniz boyunca vaktinizi iyi değerlendirmek çok önemlidir. Uzun saat ve mesafeli turlar ve bu turların içerisinde ki alışveriş noktaları değerli vaktinizi harcamakta ve sizleri gereksiz yormaktadır. Makul saatleri ve öne çıkan durakları ile Fethiye,Amintas,Kayaköy,Ölüdeniz turlarımız bu konuda sizlerin hizmetinde. Turumuza sabah kahvaltınızın ardından otelinizden alınışınızla başlıyoruz. Sahil bandı, liman, amfi tiyatroyu içeren yaklaşık 30 dakikalık şehir turu ardından ilk mola yerimiz Amintas Kaya Mezarlarına varıyoruz. Fethiye'mizin güneyinde, dik bir yamaçta, oyularak yapılmış bu mezar yapıları Helenistik döneme tarihlenmektedir. Yüzyıllar boyu tarihe, eşsiz Fethiye manzarasından tanıklık etmiş bu yapıların en görkemli olanı Kral Amintas'a aittir, halk arasında ki ''Kral Mezarları'' ismini de bu sayede almıştır. Molamızı tamamladıktan sonra '' Eski Kaya Yolu'' olarak da bilinen, çam ormanları ile çevrili yoldan Kayaköy'e geçiyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık yolculuğun ardından bizleri panaromik Kayaköy manzarası karşılıyor. 19. yüzyılın başlarında kurulan köy, Osmanlı döneminde yaklaşık 3000 Rum'u barındıran bir kasaba haline gelmiş ve en parlak dönemini yaşamıştır. Eski adları Levissi ve Karmylassos'dur, nüfus değişimi sonrasında kaderine terk edilmişse de büyük ve küçük klise onbir adet şapel, tarihi çeşme ve evleri ile bugün açıkhava müzesi olarak siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur. Kayaköy'de ki ziyaretimizi tamamladıktan sonra rotamızı Ölüdeniz'e çeviriyoruz. 20 dakikalık yolculuğun ardından masmavi suları altın plajı ile bir doğa harikası olan bu şirin sahile ulaşıyoruz. Turumuzun bu bölümünde sizlere vereceğimiz en az 4 saatlik serbest zamanda yüzüp güneşlenebilir yada Ölüdenizi keşfe çıkabilirsiniz. Dönüş için buluşma noktamızda toplanıp otellerimize doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra otelinize ulaştığınızda dinlenmek yada güneşin tadını çıkartmak için yeterli vaktiniz kalmış olacak.

 

Not: Tur programı ve zamanlamaları Çalış Plajı ve Fethiye bölgelerine göre verilmiştir diğer bölgelerde farklılık gösterebilir.


Rezervasyon

Kayaköy - Ölüdeniz Turu Tur Günleri :  Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi Hareket Yerleri ve Saatleri : : Lütfen Bilgi Alınız Dahil Olanlar: Ulaşım, Rehberlik, Sigorta. Dahil Olmayanlar : Öğle Yemeği, Amintas Kaya Mezarları, Kayaköy ve Ölüdeniz Kumburnu Plajı Giriş Ücreti, İçecekler.

Fiyat : £ 15109 TL
$ 20
€ 18

Yetişkin ( 12 yaş ve üzeri )

Çocuk ( 6 - 11 yaş )

Bebek ( 0 - 5 yaş )

Tur Tarihi

Hareket Yeri & Saati

Alınma adresinizi detaylı belirtiniz.

  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferleri ve Fiyat listesi ayrıntılarına göz atabilirsiniz. Online ve Telefondan Rezervasyon Yapabilirsiniz.