+90 530 177 9 666 info@interskyturkey.com

Demre, Myra, Kekova Turu

Demre, Myra, Kekova Turu

 Sabah erken bir buluşma ile Antalya'nın Demre ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz'in eşsiz doğa manzarasında yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Demre ilçesinde bulunan Myra antik kentine varıyoruz. Bu antik kent özellikle Likya dönemi Kaya Mezarları ve Roma dönemi Tiyatrosu ile ünlüdür. Kaya mezarları, kitabeler ve sikkeler, Myra'nın MÖ 5. yüzyıldan itibaren varlığını sürdürdüğünü göstermektedir. Bzans döneminde idari yönden olduğu kadar dini yönden de önde gelen şehirlerden biri olan Myra Antik Kenti, Aziz Nikolas ( Noel Baba) 'ın yaşadığı yer olarak da bilinir. MS 4. yüzyılda şehrin piskoposu olan Aziz Nikolas, ölümünden sonra Aziz mertebesine ulaşmış ve adına bir klise inşaa edilmiştir. Klisenin yapımı MS 6. yüzyıla tarihlenmektedir. İbadethane olmasının yanında Aziz Nikolas ( Noel Baba) ' ın lahidinin burda olması ile de ayrı bir öneme sahiptir. Son yıllarda fresklerde yapılmış olan tadilatlar sonrası  İkona sanatının en güzel örnekleri burada siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur. Myra antik kenti ve Aziz Nikolas ( Noel Baba ) klisesi ziyaretinin ardından Çayağazı ya da diğer adı ile Üçağız limanına geçiyoruz. Burada bölgeye has, ahşap teknelerle masmavi bir tura çıkıyoruz. Tur boyunca tekneden batık şehri izleme imkanı bulacağınız turumuz yaklaşık 1,5 saat sürmektetir. Kazı yapılamadığı için tarihi tam olarak bilinemeyen Kekova'nın etrafı kalıntılarla çevrelenmiştir. Tur boyunca batık şehri, batık dükkanları, yarısı sular içinde kalmış evleri ve denize inen merdivenleri görmek mümkün. Hava ve denizin elverişli olduğu durumlarda kısa bir yüzme molası da verilebilmektedir.

Tarih dolu tekne turunun ardından limana dönüyor ve saat 16:00 da araçımızla otelimize  doğru yola çıkıyoruz. 


Rezervasyon

Demre, Myra, Kekova Turu Tur Günleri :  Salı, Cuma, Hareket Yerleri ve Saatleri : : Sendito Lykia World Hotel 07:00, Ölüdeniz 07:15, Hisarönü 07:30, Ovacık 07:30, Fethiye 07:45, Çalış 07:30 Dahil Olanlar: Ulaşım, Rehberlik, Öğle Yemeği, Tekne Turu. Dahil Olmayanlar : İçecekler, Giriş Ücretleri ( Myra Antik Kenti ve Ayanikola Klisesi )

Fiyat : £ 40306 TL
$ 52
€ 47

Yetişkin ( 12 yaş ve üzeri )

Çocuk ( 4 - 11 yaş )

Bebek ( 0 - 3 yaş )

Tur Tarihi

Hareket Yeri & Saati

Alınma adresinizi detaylı belirtiniz.

  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferi
  • Havaalanı Transferleri ve Fiyat listesi ayrıntılarına göz atabilirsiniz. Online ve Telefondan Rezervasyon Yapabilirsiniz.