2020 yılı birçok açıdan insanlar için zorlu bir oldu. Hafızalardan kolay kolay silinmeyecek olan 2020 yılıtüm sektörleri etkilediği gibi, turizm sektörünü de etkiledi. Korona Virüs, doğal afetler derken tatil ve konaklama sektörleri köklü değişiklikler yapmak zorunda kaldı. 

 Turistik bölgelere yaz tatili yapmak üzere gelen misafirler kalabalıktan uzak, sakin ve sessiz konaklama tesislerine yöneldi. Daha önceleri büyük oteleri, herşey dahil sistemli konaklama paketlerini tercih eden tatilciler, 2020 yılı yazında ise küçük işletmeleri, villaları, pansiyonları tercih ettiler. Küçük ve butik işletmelerde ki hijyen uygulamalarının göz önünde bulunması, çalışan ve konaklama kapsitelerini az olması ve genellikle bahçeli, temiz havaya sahip olması ziyaretçileri kendisine çekti. 

 Benzer bir yönelim de günübirlik tur, tekne turu, transfer ve araç kiralama hizmetlerinde de gözlendi. 2020 yılında tatile gelen turistler, kalabalık tekne turları, büyük otobüs ile düzenlenen kültür turları, toplu havaalanı transferleri gibi hizmetlerden uzaklaşarak daha kişisel veya özel tur, transfer, tekne turu organizasyonlarına yöneldi. Otobüs ile gezilere katılmak yerine, özel tur yada araç kiralayarak kendi turunu kendisi sağladı.

 Türkiye ve Tatil denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Fethiye, taticiler tarafından 2020 yılında da oldukça yoğun bir şekilde ilgi gördü. Fethiye'de öne çıkan hizmetlerden olan özel tekne turları, özel kara turları, özel transfer, özel havalimanı tranasferi ve araç kiralama gibi hizmetler aileler ve gruplar açısından hijyenik, steril, izole ve sakin bir yaz günü geçirme imkanı sağladı.

 2020 Yılı Yaz Tatili' nde Fethiye'yi tercih eden yerli yabancı turistlerin tercih ettiği tur ve aktivite hizmetlerini sizin için sıraladık.

 1-) Özel Tekne Turları

 Fethiye Özel Tekne Turları, Fethiye adalarını, koylarını denizden keşfetme imkanı sağlayan günübirlik tekne turlarıdır. Misafir sayısına uygun bir teknenin kaptanı ve mürettebatı ile günübirlik kiralanması ile organize edilmektedir. Fethiye Kiralık Özel Tur Tekneleri için linkimize tıklayabilirsiniz. Sabah saat 10:00 / 10:30 saatlerinde başlayan Fethiye Özel Tekne Gezileri akşam 17:30 / 18:00 sularında sonlanmaktadır. Öğle yemeği servisi de bulunan bu küçük ama özel günübirlik deniz gezileri yüzme molaları ile misafirlerine unutulmaz saatler yaşatmaktadır. Genellikle kaptan ve kaptanın eşi yada oğlu / kızı tarafından düzenlenmekte olan, özel tekne turları çiftlere, ailelere yada özel gruplara hitap edebilmektedir. Kaptanlar, Fethiye Özel Adalar yada Koylar Turları ile tercih eden yerli yabancı tüm misafirlere az kişi kapasitesi ile hijyenik bir hizmet sunarken, aynı zamanda kendisi ve ailesi içinde güvenli ve sağlıklı bir gelir elde etmiş olmaktadır. Öne çıkan özel tekne kiralama turlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 Fethiye Özel Koylar Tekne Turu,

 Fethiye Özel Adalar Tekne Turu,

 Ölüdeniz & Kelebekler Vadisi Özel Tekne Turu.

Fethiye Özel Tekne turları, bu sebeple 2020 yılı yaz tatili tur ve aktiviteleri listemizin ilk sırasını almaya hak kazanmıştır.

2-) Özel Kara Turları

 Covid 19 yada halk arasında Korona olarak bilinen virüs ün etkisi ile tatilciler kalabalıktan uzak, sakin ve izole aktiviteleri tercih etmeye başlamıştır. 2020 yılı yaz tatili için Fethiye'yi tercih eden ziyaretçiler, Göcek, Çalış Plajı, Hisarönü, Ölüdeniz beldelerinde konaklarken, kendilerine özel geliştirilmiş, Fethiye Özel Kara Turları'nı tercih etmişlerdir. Özel Tur organizsyonlarında kişi sayısına göre bir araç ile misafirlerin belirlediği saatlerde profesyonel rehber ve soför eşliğinde yapılabilmektedir. Göcek, Çalış Plajı, Hisarönü, Kayaköy, Ölüdeniz bölgelerinde konaklayan misafirler otellerinden yada villalarından alınıp bırakılmaktadır.  Fethiye bölgesinde öne çıkan özel kara turu organizasyonlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 Özel Saklıkent Kanyonu Turları,

 Özel Kayaköy & Ölüdeniz Turları,

 Özel Dalyan & Kaunos Turları,

 Özel Kaş, Kalkan, Patara Plajı Turları.

 Özel Fethiye Kalesi, Aminthas Kaya Mezarları, Liman Turları.

 Az kişilik, hijyenik ve güvenli olan Özel Fethiye Kara Turları bu sebeple listemizde 2. sırayı almaya hak kazanmıştır.

3-) Özel Havalimanı Transferleri.

 Gerek yurt içi gerek de yurt dışı uçuşlar ile tatilini Fethiye'de geçirmeye gelen misafir bulunmaktadır. Genellikle ucuz olması sebebi ile misafirler toplu havalimanı servislerini tercih etmekte idi. 2020 yılında gözle görülür miktarda yolcu özel havalimanı transferlerini tercih etmiş ve dönüş yolculuklarını da yine aynı özel transfer hizmetleri ile gerçekleştirmiştir. Fethiye, Ölüdeniz, Göcek, Hisarönü ve Çalış Plajı gibi bölgelere gelen turistler Dalaman Havalimanı veya Antalya Havalimanı'nı tercih etmektedirler.

Özel Havalimanı Transferi Hizmetleri 2020 yılı yaz tatili tercihleri sıralamasında 3. sırayı almaktadır.

 4- ) Araç Kiralama Hizmetleri

 Fethiye doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri bakımından rakiplerinden öne çıkmakta olan bir tatil beldesidir. Tatillerini geçirmek için Fethiye'ye gelen ziyaretçiler, kendi izole ulaşımlarını sağlamak ve merak ettikleri güzellikleri görmek için toplu ulaşımdan ziyade araç kiralamayı tercih etmişlerdir. Araç kiralama sektöründe yıllardır hizmet veren firmalar aşırı talep karşısında ellerindeki araçların dolu olması sebebi ile zorluk yaşamışlardır. 4 kişilik bir aile kiraladığı araç ile kendi turunu, kendi rotasını dilediği şekilde ekonomik olarak çizebilmiştir. 2020 yılı yazında ilave araç alımı yapan bir çok Araç Kiralama Firması, Şirketi, Acentası olduğu da gözlenmiştir. Özellikle yerli misafirlerin Fethiye'de araç kiralayarak çok daha keyifli bir tatil geçirdiği elde edilen geri dönüşlerde görülmüştür. Fethiye tatilinde araç kiralamak isteyen tatilciler için konaklama noktasına bırakma ve alma gibi hizmetler ücretsi verilmektedir. Kiralık araç kiralama konusunda öne çıkan noktalar şu şekildedir.

 Ölüdeniz Araç Kiralama Hizmetleri,

 Fethiye Araç Kiralama Hizmetleri, 

 Göcek Araç Kiralama Hizmetleri,

 Çalış Plajı Araç Kiralama Hizmetleri.

 

 2020 yılı öne çıkan hizmetler listemizde son sırayı Fethiye Kiralık Araç Kiralama almıştır.

 

 Buradan anlaşılıyor ki, 2020 yılı turizm sektöründe yepyeni bir tatil anlayışı ile yeniden biçimlenmektedir. Tatilciler kişisel, özel, izole, sağlıklı ve güvenli tatil hizmetlerine yönelmiştir. Şimdi turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm konaklama işletmelerinin, tüm tur aktivite işletmelerinin, tüm özel transfer işletmelerinin, tüm araç kiralama işletmelerinin kendilerini yeni tatil anlayışına göre güncellemesi gerekmektedir.

 Dileriz 2021 tüm dünya ve ülkemiz için daha sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir yıl olur.

 

Fiyatlar
Ocak 0 TL
Şubat 0 TL
Mart 0 TL
Nisan 0 TL
Mayıs 0 TL
Haziran 0 TL
Temmuz 0 TL
Ağustos 0 TL
Eylül 0 TL
Ekim 0 TL
Kasım 0 TL
Aralık 0 TL
Rezervasyon Yap
Whatsapp